1222              2022
nahoru

MČR žen v LRU plavaná 2019

1

Reprezentantka SÚS Hana Purkrábková 18.-19.5.2019 na Krásné louce v Mladé Boleslavi vybojovala titul mistryně ČR v plavané. Skvěle si vedlo i středočeské mládí, kdy čtrnáctileté závodnice Eliška Hanyková a Tereza Smitková obsadily čtvrté a páté místo.

Reprezentantka SÚS Hana Purkrábková 18.-19.5.2019 na Krásné louce v Mladé Boleslavi vybojovala titul mistryně ČR v plavané. Skvěle si vedlo i středočeské mládí, kdy čtrnáctileté závodnice Eliška Hanyková a Tereza Smitková obsadily čtvrté a páté místo.

Všech deset závodnic mistrovství republiky za to od začátku vzalo a jelikož i ryby braly, bylo se nač dívat a závodnice se na Jizeře rozhodně nenudily.

7Středočeška Hanka Purkrábková, závodnice MO Plaňany, jak v sobotu, tak i v neděli podala vyrovnaný výkon, kdy po oba dny nalovila přes 10 kg ryb, a to jí stačilo k vítězství. Navíc zvítězila i v soutěži družstev, když utvořila tým s Markétou Nováčkovou z Moravskoského ÚS, která v jednotlivcích brala stříbro.

jVýborně si po oba dny vedly mladičké Hanyková se Smitkovou, v kterých nám rostou velké naděje, jinak obě závodnice MO Plaňany. V jednotlivcích sice skočily hned za stupni vítězů, ale medaile se dočkaly, když obsadily třetí místo v družstvech.

Výsledky MiČR žen – jednotlivkyně

Výsledky MiČR žen – družstva

„Hanku jsem měl za favoritku a potvrdila ji, ovšem obě dívky z Plaňan Eliška ka Terezka mi udělaly velkou radost, jak celý šampionát bojovaly o každou rybu a proháněly zkušenější závodnice. Rostou nám tu ve středních Čechách dívky, které by to mohly dotáhnout daleko,“ uvedl předseda SÚS Dušan Hýbner.

Šampionát žen se konal společně s MiČR handicapovaných, tak i zde se patří poděkovat MO Kladruby a MO Mladá Boleslav, jak skvěle i toto ženské mistrovství zvládly.