1222              2022
nahoru

Hodnocení MČR ŽEN 2019 - Hana Purkrábková

1

O uplynulém víkendu 17.-19.5.2019 jsem se zúčastnila Mistrovství ČR žen v lovu ryb udicí na plavanou. Závod se konal na řece Jizeře v Mladé Boleslavi na Krásné louce.

O uplynulém víkendu 17.-19.5.2019 jsem se zúčastnila Mistrovství ČR žen v lovu ryb udicí na plavanou. Závod se konal na řece Jizeře v Mladé Boleslavi na Krásné louce.

1Již páteční trénink ukázal, že Jizera je jako vždy velmi dobře zarybněna. Na 11,5 metru dlouhou děličku jsem téměř na každé proplavání lovila drobnější rybu – plotičky, cejnky a perlíny. Na břeh se také podívali i dva kapříci. Tento způsob lovu se mi osvědčil, a tak jsem ho zvolila jako hlavní způsob lovu na víkendový závod.

V sobotu jsem si vylosovala sektor B 2, zvolená taktika se ukázala jako správná. S váhou 10 990 g jsem v sektoru zvítězila. V neděli opět na sektor B, jen jsem se posunula na B1. Stejnou taktikou se mi opět podařilo tento sektor vyhrát s váhou 10310g.

1Jako jediná se součtem umístění 2 jsem se stala mistryní ČR.

Mojí parťačkou do soutěže dvojic byla Markéta Nováčková z Moravskoslezského rybářského svazu, která také zabojovala a se součtem umístění 5 jsme vyhrály soutěž dvojic. Tímto bych chtěla Markétě poděkovat a zároveň poblahopřát k 2. místu, které v soutěži jednotlivců obsadila.

Chtěla bych poděkovat všem organizátorům celého mistrovství za skvěle připravené zázemí, závodní úsek a příjemně strávený víkend.

Poděkování patří i Středočeskému územnímu svazu za podporu a nominaci na tento závod.